Historie komiksového Supermana

30. května 2008 v 21:43 | Hanka.piper
Snad každý z nás zná pojem Superman, stejně tak jako Smallville :), ale jak to bylo dřív nebo ještě lépe jak to bylo uplně poprvé? Kdo vymyslel Supermana, jakými změny prošel za ta léta? Dokážete na tyto otázky odpovědět? Pro ty co ne, je určeno tento seriál o Historii Supermana.

Za první vydaní komixového Supermana můžeme vděčit dvou panům, tehdy ještě studentům Jerrymu Siegelhovy a Joe Shusterovy. Superman byl součástí magazínu Scien-fiction, který oba vydávali na střední škole v Clevelandu v roce 1933. První díl se jmenoval The Reign of Superman(Vláda Supermana) a ilustroval ho Shuster. Příběh byl tehy radikalně jiný než jak ho známe dnes. Ze supermana se stává zločinec po té co získá své super schopnosti za pomoci šíleného vědce, který se podá nám důvěrně známemu Lexi Luthorovy.
Později v roce 1933, kdy Shuster četl Detectiva Dana, jednu z prvních komiksových knížek, napadlo ho, že by ze Supermana mohl udělat podobnmého charakterního hrdinu. To také udělal a tak vznikl komiks: The Superman.
A jak na tyto začátky vzpomíná Jerry Siegel: "Měli jsme skvělou postavu i nápad, bylo dá se říct předurčené k vydaní, jenomže se nám to nějak nezdálo. A pak někdy v létě roku 1934 mě napadlo, že ne všichni superhrdinové musejí odhalit svoji totožnost, někteří si to nemusejí přát. Tak vlastně vznikl dá se říct přes noc Clark Kent, Lois Lane a jeho červeno-žluto-modrý kostým." "Ten byl vlastně nápad Joeho, dát S do trojúhelníku, pak jsme přidali kapuci pro jednoduší zobrazení pohybu a už se jen shodli na těch barvách jak je známe dnes."
Nasledující tři roky byly roky občasného vycházení a následného stažení Supermana, způsobené všeobecným úpadkem. Až nakonec se náš hrdina dostal do rukou novému vydavatelství DC Comics jenž hledali nové a zajimávé tituly pro své komiksy.
Tak mohlo vyjít prvních 13 čísel Superman a to je i konec tzv. doby Original Superman.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
© Serialy-hanka.blog.cz

Copyright © 2006-2010 Serialy-Hanka.blog.cz

© Serialy-hanka.blog.cz

I support: