6x01 Zod (Generál Zod)

27. května 2008 v 18:49 | Hanka.piper
Vysílání v USA: 28/9/2006
Vysílání u nás: N/A
Scénář: Steven S. DeKnight
Režie: James Marshall
Dále hrají: Aaron Ashmore jako Jimmy Olsen, Pascale Hutton jako Raya, Leonard Roberts jako Nam-Ek, Terence Stamp jako hlas Jor-Ela

Popis: Malá vesnica je zpět. Po 4 měsicích klidu přichází na obrazovky našich obrazovek skrze internetové dráty pod Atlantikem... První díl již šesté řady začíná tradičním přehledem událostí z předešlých dílů - příchod Zoda v Lexově těle na planetu Zemi o vypuknutí chaosu v Americe, o velkém hubánovi Chloe a Clarka a také jak to Clark zase posral špatným výběrem ze dvou možností :) A vracíme se do záběru na oběžnou dráhu Země a vidíme jak Clark odlétá ve Phantom Zone směrem od Země. Ocitá se v nehostinné pustině a brzy na něj začínají útočit místní zloduchové - přízraci. Pěkně mu upraví fasádu a těsně před jeho roztrháním jej zachrání strážkyně Phantom Zone, která jej ve Phantom Zone přivítá políčkem... A už už následuje znělka Smallville, oproti S4 je v ní pár nových scén (stejně krásná Alliska a také Erica v plavkách :) ). Ze znělky nám zmizel John Schenider.
Vracíme se do Metropolis, kde propukl z výpadku elektřiny a infrastrukturu chaos a do násilí byla zatažena i Chloe s Lionelem, který Chloeinku brání zuby, nehty i vlasy :) Střihem se dostáváme na střechu LuthorCorpu, kde se Zod oficiálně představuje Laně a společně odlétají neznám kam... Právě ve chvíli kdy přikulhává Chloe s Lionelem. Lionel odchází do Smallville pro dýku, jenž může Clarka zabít. Chloe jde do Daily Planet aby zjistila něco více o kryptonských symbolech, jenž se obejvují na monitorech všech pčítačů v USA.
My se dostáváme zpět do Zóny přízraků kde strážkyně poznává v Clarkovi Kal-Ela - ukazuje mu kryptonské S jako důkaz, že zná jeho otce... více se však asi dozvíme později, dostáváme se do jednoho z Lexových hangárů, kam Zod přivádí Lanu. Zod jí zde odhaluje jeho plán - zničit Zemi a vytvořit jeho rodný Krypton. Z lodi si bere kryptonský harddisk a má namířeno do Lexova zámku... Mezitím, kdesi na severním pólu se ocitá Martha a Lois v havarovaném letadle, kterého se na konci minulé řady zmocnil Brainiac. Ten zmizel společně se svými kopiemi díky Clarkově chybě - zasazení kryptonské dýky do jednoho z nich. Lois je na tom opravdu špatně a tak se Martha uchopuje příležitosti a volá rádiem o pomoc. Místo toho spatří Fortress Of Solitude - pevnost osamění. Zde promlouvá s Jor-Elem a zjišťuje, že její syn je navždy pryč a má malé šance vrátit se zpět. Také jí Jor-El říká, že může zachránit svět, když bude statečná. Společně s Lois je přesunuje do Smallville.
A vracíme se zpět do nehnostinné pustiny. Strážkyně se konečně odhaluje a setkáváme se s velmi půvabnou Rayou - Jor-Elovou asistentkou, jíž těsně před výbuchem planety poslal do Zóny aby přežila. Clark chce však zpět na Zem a namísto plkání chce jít opět do akce... Střihem se ocitáme v Daily Planet kde Chloe studuje kryptonské znaky, když tu najenou uslyší šramot. Pár výstřelů vyžene z úkrytu mladíčka... Vyklube s z něj Jimmy Olsen - Chloeina první sexuální zkušenost :) S rozpačitými pohledy se oba přivítají... Scéna problikává do Lexova zámku, kde se Zod chystá ovládnout zemi. Napojuje své médium do Lexova notebooku, odfiltrovává virus a napojuje se na Pentagon. Laně se to nelíbí a vytahuje na Zoda malý mečík :) Vtipná scéna končí s Laninou přibodnutou rukou ke zdi...
Mezitím v Zóně přízraků se vydali Clark s Rayou na cestu k bráně. Na cestě je však přepadává známá dvojka Aethyr a Nam-Ek - ty sem Clark poslal v prvním díle minulé řady. Chtějí Clarka zabít, ale Raya je přesvědčuje, že jen on je můžeš všechny osvobit... A zase se vracíme do Smallville - ve stodole nalézáme Marthu, která nachází kryptonskou dýku. Přibíhá Lionel, který ji velmi rád vidí. Do stodoly přibíhá i Lana se zmrzačenou rukou :) Přesvědčuje Marthu, že jen ona se může dostat k Lexovi/Zodovi tak blízko, aby ho mohl probodnout dýkou. Dýku dostává a už střádá lesti na Zoda. Říká, že mu dobrovolně dá dědice (to, co Zod od Lany chce, jinak by se jí už dávno zbavil). Na sex slyší každý chlap a ne jinak tomu je i na Kryptonu - následuje líbací scéna a... a... Lana to opět posírá - svými kecy se prozrazuje příliš brzy na to, aby mohla Zoda zabít. Dýka je zničena a Lana leží v rohu Lexovy pracovny s rozbitou lebkou. :) Lex realizuje svůj plán a posílá na Zem ničivé paprsky z bojových satelitů USA. Obrazem i zvukem se přenášíme do zóny přízraků kde Raya, Clark, Nam-Ek a Aethyr přicházejí k bráně. Situace se ovšem zvrtne, Raya podžezává hrdlo Nam-Ekovi a bojuje s Aethyr. Clark se zvedá a utíká k ovladači. To už se u brány objevují další zajatci a přízraky - Clark otevírá bránu a spolu s ním přichází na Zem šest objektů - prozatím netušíme jaké. Na Zemi se mezitím vše hroutí a Clark přichází opět v pravou chvíli. Zod je překvapen, co Kal-El dělá zpět na Zemi. Clark ničí Zodovo zařízení na ovládání satelitů a společně se dostávají do pravé kryptonské rvačky. Rozbíjejí šutry, stromy, orají pole ve velkém... Zod vítězí ale Clark se nevzdává. Zod mu nabízí, že když mu prokáže oddanost, zachrání jeho nejmilovanější. Překvapivě - Clark pokleká před Zodem. Zod jej vyzývá aby vstal, podává mu ruku. Zod najednou pociťuáje nepříjemné svrbění ruky :) Clark jej ošálil - ne jeho ruce měl připevněn kryptonské S, které mu dala Raya na ochranu. Zod se snaží ještě vymanit z Lexova těla, ale je pozdě - přívěšek jej uvěznuje. Clark nyní může nosit Zoda na svých klíčích od auta :)
A opět se dostáváme do ponuré Smallvillácké nemocnice. Clark potkává Lois, která je téměř v pořádku. A pozor. Přibíhá i Lex, který si opět nic nepamatuje - tradiční hříčka scénáristů se kterou se již budeme muset smířit. Lex vidí zhrzenou Lanu a ta zjišťuje, že si Lex nic nepamatuje a zhodnocuje své dosavadní city k Lexovi.
Back in Planet - Clark přibíhá do redakce kde se shledává s Chloe, se kterou se tak krásně rozloučil v minulém díle :) Po až nebezpečně přátelském obejmutí se Clark ujišťuje, co měl znamenat moment políbení - Chloe mu říká, že byl konec světa a neočekává randění... Clark vypadá trochu zklamaně (ha ha, to máš za to!!! :P )... Na scénu trapného ticha přibíhá JiMb0 .. ee.. Jimmy Olsen :) Vlastně ne. Nakonec je to James Olsen jak se od něj dozvídáme. Uvidíme jak mu budou říkat dál :) Clark poznává z jejich konverzace, že mezi těma dvěma probíhá určitá chemie... odchází zklamaný domů. Tam se zpovídá své mamce že je jeho život v depresi. :) Z konverzace vyplývá, že z Clarka bude jednou hrdina, který inspiruje svět, udělá jej lepším a bude jej chránit před všemi temnotami...
Závěr dílu patří Lionelovi, kterého opět políbila kryptonská múza a maluje si obrázky ... a také Lex objevuje polovinu rozbitého Zodova média. Posledních 10 vteřin patří milému pohledu na argentinské vodopády a nemilému pohledu na jeden z objektů ze zóny přízraků - na samotný přízrak, který se dostal na Zem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Altair Altair | Web | 27. května 2008 v 18:53 | Reagovat

Ahojky máš moc pěkný blog...

Třeba zanech komentář..

Děkuju..

2 Lady ŠmoulinQa - Sbéčko Lady ŠmoulinQa - Sbéčko | Web | 28. května 2008 v 20:59 | Reagovat

tohle byl suprovej díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
© Serialy-hanka.blog.cz

Copyright © 2006-2010 Serialy-Hanka.blog.cz

© Serialy-hanka.blog.cz

I support: